top of page

Kompletní trénink patování

Putting Secrets

300 metrové drivy jsou krásné, ale moc vám nepomohou pokud nebudete schopni proměňovat krátké putty a z každé delší vzdálenosti dáte putty tři.

Přitom ke zlepšení se na grýnu má každý z nás daleko blíže než k těm 300 metrům driverem. V patování se může zlepšit každý a pokud toto čtete, jste zlepšení již opravdu blízko. 

Jsou tři věci, které potřebujete k úspěšnému patování

1. Poslat míč tam kam míříte (technika + míření)

2. Udělit míči správnou rychlost (tempo, rytmus, rychlost grýnu)

3. Správně přečíst grýn (aimpoint, vizualizace)

Image by Robert Ruggiero

Technika

V této sekci najdete vše, co se techniky patování týče. Od úplných základů, přes různé druhy držení, druhy úderu a druhu samotných putterů.

Touto sekcí by měl začít každý, protože vždy je dobré mít pevné základy.

Image by Steven Shircliff

TEmpo

Čím delší je putt, který hrajete, tím důležitější je odhadnout správnou rychlost. Když si toto uvědomíte, rovnou ze své hry ukousnete několik trojpatů.

Image by Steven Shircliff

Čtení grýnu

Správně by měl hráč využívat více technik čtení grýnu. Jednak, aby si mohl ověřovat správnost svého rozhodnutí, ale hlavně aby se nemusel spoléhat pouze na to jestli sklon ten den zrovna vidí nebo ne.

Psychologie patování

Jeden den tam padne vše a druhý nic. Na jednu stranu to je golf a vždy to tak trochu bude. Naším cílem v této sekci bude, aby ten skvělý den na grýnu a ten ne zase tak dobrý byly jen pár patů od sebe.

Drilly

Bonusová sekce. Pokud to myslíte se změnou svého patování vážně, musíte si to odpracovat. Ale ať má vaše práce vždy smysl a dá se změřit, at vidíte jak se zlepšujete.

Taková cvičení najdete zde.

bottom of page